مشاوره و برنامه‌ریزی

مؤسسه ساده‌سازان سخن علم با سابقه علمی و پژوهشی اعضای هیات علمی خود امور مشاوره و برنامه‌ریزی دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، بلند مدت و ضمن خدمت و نیز محتوای دوره‌های آموزشی را در جهت ارتقاء سطح کیفی مراکز آموزشی و تجاری را بر عهده گرفته است.
  • ارائه طرح باشگاه علم و فناوری مجتمع بین‌الملی و تطبیقی تهران

طراحی و تولید محتوای آموزشی

مؤسسه ساده‌سازان سخن علم با توجه به نیاز مخاطبان خود اعم از نهادها و سازمان‌ها و مراکز اقدام به طراحی دوره‌های آموزشی و محتوای مربوطه نموده و نیز سناریو‌های آموزشی مرتبط را بر اساس آموزش شخصی‌سازی شده در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. یکی از نشانه‌های موفق بودن دوره آموزشی و طراحی و تولید سناریوی آموزشی، منحصر به فرد بودن و شیوایی مطالب آموزشی است که تیم طراحان مؤسسه ساده‌سازان سخن علم توانایی ساده‌سازی علوم و محتوای آموزشی را مطابق با استانداردهای علمی و آموزشی برای گروه هدف مربوطه به اثبات رسانده‌اند

  • مشاوره آموزشی و طراحی سناریو‌های آموزشی-‌سرگرمی مجموعه هیومن پارک تهران؛
  • تفاهم‌نامه همکاری در راستای تدوین دوره‌های مهارت محور در حوزه زیست‌شناسی و پزشکی با مجموعه مکتب‌خونه؛

ارزیابی محصولات و محتوای آموزشی

مؤسسه‌ ساده‌سازان سخن علم با توجه به تنوع فعالیت‌ اعضای هیات علمی خود توانایی ارزیابی محتواهای آموزشی تولید شده توسط اشخاص و مراکز و نهاد‌ها را به اثبات رسانده است. محتوای تولید شده براساس گروه مخاطب (کودک و نوجوان، دانشجویی و عام و تخصصی) منطبق بر اهداف آموزشی و قوانین حاکم بر نظام آموزشی و مدیریتی و بومی‌سازی دانش در کشور ارزیابی شده و در دسترس سفارش دهنده و نهایتاً مخاطب قرار می‌گیرد.

محتواهای آموزشی کستره وسیعی اعم از مقالات، کتب و بسته‌های علمی – آموزشی و سرگرمی و نیز بازی‌ها را شامل می‌شود که به فراخور نیاز مخاطب و هدف سفارش‌دهنده ارزیابی می‌شود.

  • همکاری با تعدادی از نهادها و احدهای آموزشی که بنا به امضای تعهدنامه عدم افشا از ذکر نام معذوریم؛

آموزش و اجرای فعالیت‌های آموزشی

مؤسسه ساده‌سازان سخن علم با در اختیار داشتن شبکه‌ گسترده‌ای از دانشجویان، دبیران و مدرسین علاوه بر طراحی دوره آموزشی، آموزش و تدریس دوره‌های آموزشی به زبان ساده و شیوا را برای گروه‌های هدف متنوع و بر اساس نیاز مراکز و اشخاص در کارنامه خود دارد. همچنین اجرای دوره‌‌های آموزشی را با توجه به حساسیت این امر به درخواست مراکز بر عهده می‌گیرد.

  • تأسیس و بهره‌برداری باشگاه زیست‌شناسی باغ کتاب تهران؛
  • برگزاری دوره‌های مهارت آموزی در قالب برنامه باغ هنر کودک گندم؛
  • برگزاری دوره‌های دانشمند کوچولو با رویکرد زیست‌شناسی در مجموعه باغ کتاب‌تهران؛
  • برگزاری دوره‌های مجازی از «رویا تا واقعیت» با همکاری پژوهشکده شمال انستیتو پاستور؛